0216 593 24 61 •

Hakkımızda

ALKİM PETROKİMYA SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

2005 yılında İSTANBUL-Tuzla'da temeli atılan ve AKSOIL markası ile madeni yağ üretmeye başlayan şirketimiz; 10 yıldır ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak otomotiv ve diğer endüstriyel sektörlerin ihtiyacını karşılayan madeni yağ üretimini başarıyla sürdürmektedir.

ALKİM PETROKİMYA kendi markaları olan AKSOIL ve AKSOIL GOLD SERIES dışında Kadoil ve uluslararası birçok markanın fason üretimini yapmakta olup Afrika, Asya ve Avrupa olmak üzere 3 kıtada 50 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

ALKİM PETROKİMYA KOSB'da bulunan 12.000 m² arazi üzerine kurulu olan 6.000 m²lik kapalı alana sahip 96.000 MT kapasiteli modern üretim tesislerinde; Konusunda uzman nitelikli personel kadrosu, çağdaş yönetim anlayışı ve ileri teknoloji test ekipmanları ile donatılmış tam teşekküllü akredite laboratuvar imkanlarıyla madeni yağ sektöründe üretim hizmetini sürdürmektedir. 

ALKİM PETROKİMYA olarak benimsemiş olduğumuz müşteri odaklı ve müşteri memnuniyetine dayalı üretim modelimizin gereği olarak ürünlerimizin tüketiciye ulaşma sürecinin tüm evrelerinde kalite standardını koruma adına entegre kalite yönetim sistemlerini uygulamaya koyarak ISO 9001, BS EN ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 16949 kalite yönetim sistem belgelendirmelerimizi ve laboratuvarımızın TURKAK ISO 17025 kalite yönetim sistemine  göre akreditasyonunu tamamlayarak, Türk Standartları Enstitüsünün onaylı taşeron laboratuvarları arasında yer almasını sağladık.

VİZYONUMUZ:

Madeni yağ sektöründe öncelikli tercih edilen, saygın bir firma ve marka olarak konumumuzu en üstte düzeyde tutmak.

MİSYONUMUZ:

Çözüm ortaklığında başarı ilkemizle tüm paydaşlarımızla paylaşım içinde olmak, otomotiv ve tüm endüstriyel sektörlere kaliteli madeni yağlar üretmek.

KALİTE POLİTİKAMIZ:

Ürünlerimizi müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, ilk seferde ve doğru olarak üretmek ve zamanında doğru olarak ulaştırmak.

Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak.

Kalite yönetim sistemi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek zamanında güncellemelerini yapmak, çalışanlarımızın bu güncellemelere uyumlu çalışması ve davranması için sürekli iletişim ve etkileşimi geliştirerek sürdürmek.

Çalışanlarımızın beceri ve tecrübelerini arttırmak için sürekli eğitmek ve ihtiyaç duydukları tüm kaynakları sağlamak.

Ürün ve hizmetlerimiz le ilgili olarak yürürlükteki tüm mevzuata uygun davranmak.

Faaliyetlerimizden kaynaklanabilecek çevre kirliliği ve iş kazalarına pro aktif bir yaklaşım içinde olmak.

Tüm faaliyetlerimizde insan yaşamını ve sağlığını ön planda tutmak.

Saygılarımızla